Локва в мокрото помещение почти винаги означава, че пералнята ви тече. За щастие, някои от локвите означават само незначителен проблем, който може да бъде решен от вас, други показват по-голям проблем. Независимо от причината, всеки теч трябва да бъде проучен и отстранен, преди локвата да се превърне в наводнение.
1. Проверете вратата и гуменото уплътнение.
Ако водата се събира в предната част на уреда, течът може да идва от вратата.
Винаги се уверявайте, че вратата е добре затворена, преди да стартирате цикъл на пране.
Трябва да чуете щракване, което индикира това. Проверете дали между вратата и корпуса няма останали дрехи, които да пречат на вратата да се затвори правилно, и се уверете, че не препълвате барабана на пералната машина.
Почистете и огледайте гуменото уплътнение
Поддържането на чисто гумено уплътнение е важно, за да се предотвратят всякакви повреди по него, които могат да доведат до течове. Просто почистете гуменото уплътнение и вратата, като се уверите, че всички остатъци от пух и перилен препарат са отстранени от контактната зона между гуменото уплътнение и вратата на уреда. За да почистите уплътнението на пералната машина, ви трябват кърпа и топла вода. Не е необходимо използване на абразивни препарати. Те могат да увредят гумата. Избършете уплътнението с влажна кърпа, за да го почистите.
2. Проверете употребата на перилен препарат
Може да се образува голямо количество пяна, ако перете дрехи или завеси, които са само леко замърсени, а сте добавили твърде много препарат или използвате неподходящ/стар препарат.
Пяната и водата могат да преливат чекмеджето за перилен препарат или да изтекат на вратата.
Три ключови факта, които трябва да имате предвид по отношение на перилния препарат:
1.Проверете колко е замърсено прането
Колкото по-мръсни са дрехите, толкова повече перилен препарат е необходим за изпирането им. Може и да не виждате, но приблизително 70% от мръсотията по дрехите идва от тялото, като кожа, пот, мазнини и други телесни течности. Само 30% от замърсяванията по дрехите идват от външни източници, като храна, кал, трева, лосиони и кремове.
2. Съблюдавайте количеството пране
Инструкциите за дозиране на перилния препарат се основават на размера на барабана на пералнята и с основание. Колкото повече е прането, толкова повече замърсявания се внасят и следователно толкова повече препарат е необходим за отстраняването им.
3. Проверете нивото на твърдост на водата във вашия район
Твърдата вода съдържа висока концентрация на минерали, които трябва да бъдат омекотени и неутрализирани за по-ефективни резултати при пране. Поради тази причина производителите на препарати препоръчват да се използва малко повече перилен препарат от обичайното в райони с твърда вода.
Следвали сте съветите и проблемът не е изчезнал?
Ако сте следвали информацията по-горе, но все още имате проблеми с вашата перална машина Bosch, може да искате да я провери експерт на Bosch.
Следвали сте съветите и проблемът не е изчезнал?
Връзки, които може да са интересни за вас:
- Повече информация за отстраняване на неизправности при перални машини:
Страница с общ преглед - Ръководства на потребителя на перални машини:
Ръководства на потребителя