1. Изпиране

  • Тъмните и светлите дрехи не обичат да са заедно. Внимавайте, когато перете цветни дрехи – не смесвайте червени чорапи със светли дрехи, например бяла тениска. Резултатът може да е изненадващ: розова тениска. За да предотвратите смесването на цветовете, разделете дрехите на бели, черни, светли и тъмни и ги перете отделно.
  • Лошите миризми нямат шанс. Остатъчната влага може да предизвика неприятни миризми. Затова е добре да оставяте вратата на пералнята и чекмеджето за препарат отворени след употреба.
  • Не бързайте. Не претоварвайте барабана на пералнята. Следвайте указанията от ръководството на потребителя.
  • Правилната температура. Перете бели, силно замърсени или омазнени дрехи, както и пелени, и кърпи при температура поне 60°C. Програмите на 40°C ви помагат да сведете до минимум избледняването на цветовете или свиването на тъканите на светлите дрехи. За да не избледняват тъмните и ярките цветове, използвайте програма на 30°C. Трябва обаче да се внимава! Винаги преглеждайте етикета с инструкции за пране на дрехата.
  • Вълшебен лек. За най-добри резултати при пране използвайте различни перилни препарати за различните тъкани. Силните препарати с избелващ ефект са подходящи, когато искате безупречно бяло пране. За блестящо черно използвайте деликатен препарат за черни тъкани. За да запазите яркостта на цветните си дрехи, заложете на препарат за цветно пране. Има специални препарати и за деликатните вълнени и копринени тъкани.
  • Уникална мекота. Използвайте омекотител, ако искате дрехите ви да са меки и гладки.

2. Техническо поддържане

  • Първото пране. Когато пускате пералнята за първи път, изберете програма на 60°C и не слагайте никакви дрехи в нея. След този цикъл пералнята е чиста и готова за ползване.
  • Чисто и хигиенично. Ако искате уредът ви да е винаги чист, имайте предвид, че трябва да почиствате филтъра за мъх и уплътнението на вратата поне веднъж месечно. Един пълен цикъл на 95°C също много помага.
  • В полза на здравето ви. Ако почиствате отделението за препарат поне два пъти месечно, по дрехите ви няма да има никакви отлагания.
  • Пералната машина не обича оцет. Избягвайте да почиствате пералната машина с оцет. Има опасност оцетът да повреди пластмасовите части и уплътненията на машината и да съкрати жизнения й цикъл.
  • Ограничете натрупването на котлен камък. Обикновено стандартните перилни препарати съдържат достатъчно съставки срещу котлен камък. Просто трябва да проверите твърдостта на водата и да дозирате съответното количество препарат.
MyBosch

Безплатна регистрация и много предимства за Вас!

Сервиз

Първокласно обслужване – преди и след покупката.

Пон.- пет. от 08:00 до 20:00 0 700 20 817

Изберете Bosch

Открийте качеството, съвършенството и надеждността.

Магазини

Открийте търговец близо до Вас!